به سايت هيئت محبان اهل بيت عليه السلام دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی خوش آمديد.
منو اصلی
منو اصلی
منو اصلی
اوقات شرعی
اخبار > جلسه بازتاب انقلاب اسلامي در غرب با حضور مسلماني از اروپا برگزار شد
 


شماره خبر :٤٢٤١٧١   تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ١٤ اسفند ١٣٩٣    ا   ١٢:١٤
 
بازتاب انقلاب اسلامي در غرب
جلسه بازتاب انقلاب اسلامي در غرب با حضور مسلماني از اروپا برگزار شد
روز سه شنبه 21 بهمن ماه 1393 جلسه سخنراني "سيد حيدر حسنين" از انگلستان ، با موضوع "بازتاب انقلاب اسلامي در غرب" در نمازخانه دانشگاه تشكيل شد.

باسمه تعالي

سخنراني مسلمان انگليسي در دانشگاه شهيد رجايي

روز سه شنبه 21 بهمن ماه 1393 به همت حوزه علوم اسلامي دانشگاه شهيد رجايي جلسه سخنراني "سيد حيدر حسنين" از انگلستان ، با موضوع "بازتاب انقلاب اسلامي در غرب" در نمازخانه دانشگاه تشكيل شد.

اين جلسه كه با استقبال پرشور دانشجويان همراه بود به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و ارسال نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمريكاي شمالي برگزار شد.

مهمان برنامه كه به تازگي در جامعه المصطفاي قم مشغول به تحصيل شده است، ضمن تشريح فضاي اسلام و مسلمانان در غرب و به خصوص انگلستان، چالشهاي پيش روي مسلمانان در غرب را مورد بحث قرار داد، او فضاي به شدت مادي زده ي غرب را خطر اصلي براي غرب و در عين حال عامل مهم دل زدگي مردم در غرب و گرايش آنها به اسلام دانست.

وي كه مدتها در لندن زندگي كرده و در همانجا به دنيا آمده و تحصيل كرده است، شخصيت امام خميني (ره) را مانند اقيانوسي دانست كه جامع تمام جوانب بود و متاسفانه در غرب به خوبي شناخته شده نيست.

او هر خط از نامه ي رهبر انقلاب را حاوي معاني و مضامين بسيار بلند براي جوانان غربي تشريح نمود.

اين جلسه با پرسش و پاسخ دانشجويان به پايان رسيد، در پايان جلسه به دانشجوياني كه پاسخ درستي به مسابقه ي طرح شده در جلسه دادند كتاب نفيس "طرح كلي انديشه اسلامي در قرآن" اهداء شد.

ترجمه ي هم زمان اين جلسه نيز توسط يكي از دانشجويان دانشگاه صورت گرفت.

دریافت فایل ضمیمه :
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج